Jarek Tomszak - Ostatni horyzont


Jarek Tomszak - poeta, prozaik, autor scenariuszy, twórca multimedialny. Urodził się w 1965 roku w Bielsku-Białej. Tam mieszkał do połowy lat 80tych. Obecnie na stałe mieszka w USA. Studiował reżyserię w Columbia College w Chicago, a później Multimedia Interactive Design w McGraw-Hill. Na co dzień zajmuje się projektowaniem multimedialnych systemów e-Learning.
Poezję i prozę tworzy od ponad 35 lat. W języku polskim publikuje na kilku portalach literackich. W swoim artystycznym dorobku ma opublikowane trzy tomiki poezji: "Przebudzenie", "Dziesięciolecia" i "Koma Komety" oraz dwa zbiory opowiadań: "Wersja oficjalna" i "Ostatni horyzont", a także opowiadania i scenariusze w języku angielskim.
Film "Showroom Dummies" jego autorstwa został wyróżniony na festiwalu krótkich filmów eksperymentalnych Slamdance oraz wybrany do prezentacji na Stream to Screen Video Festival w Chicago. Jego utwory ukazały się też w "Mirażach Fatamorgany" – almanachu utworów poetyckich wyróżnionych przez czytelników portalu literackiego Fatamoragana, a także w "Antologii – Poeci Polscy 2017" wydawnictwa Pisarze.pl.


Linki:

Strona autorska: jarektomszak.com
"Wersja oficjalna": wersjaoficjalna.com
"Koma komety": komakomety.com

Copyright © Jarek Tomszak